Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at C:\Inetpub\vhosts\kirya-team.org.il\httpdocs\includes\database.php:2647) in C:\Inetpub\vhosts\kirya-team.org.il\httpdocs\includes\joomla.php on line 2826
קרייתים - האתר של עמותת בני קרית חיים לדורותיהם - 08/10/07 - תגובה לרוחה וולך - 1492 / עמנואל בנאבידור קרייתים - האתר של עמותת בני קרית חיים לדורותיהם - 08/10/07 - תגובה לרוחה וולך - 1492 / עמנואל בנאבידור
shadow_left
Shadow_R
   
08/10/07 - תגובה לרוחה וולך - 1492 / עמנואל בנאבידור הדפס

הצטערתי מאד לקרא את דברי רוחה בכניסה 1492 שכל כך מאפיינים את הישראלי המכוער על הכביש. כל אדם יכול לטעות אך נדירים הנהגים הישראלים שיודו בכך.
להיפך, יאשימו את המשטרה שלא בוחרת בעדיפויות הנכונות באכיפת החוק, שלא עובדת בשעות הנכונות, שציוד האכיפה אינו מכויל או לא עומד בתקן האירופי הנאור, את בית המחוקקים שחוקק חוקים מטופשים כאלה בעודו מזניח את חקיקת החוקים החשובים באמת, את ארכיטקט הערים שתכנן את הרחובות הצרים, את משרד התחבורה שהיציב את התמרורים בשיקול דעת מוטעה וכו'.
כדי לא לשלם קנס של 250 ש"ח ישקיעו זמן וכסף רב כדי למצא פרצה בחוק שתאפשר השתמטות.

לכן כעסתי בקוראי את התיאור הפרוזאי של רוחה על נסיבות הדו"ח הראשון ממנו משתמע כאילו ש"עומק העצירה המוחלטת ביחס הפוך לעומק החשיכה וביחס ישר למספר האנשים בסביבה".

גם העבירה השניה חמורה, ותירוצה חסר כל בסיס והגיון פרט למניע השלילי של ה"נהג הישראלי".

איזה מן טענה זאת שלפני חודש הפניה הייתה מותרת ?! האם אפשר לדרוס מישהו שעומד בכביש רק משום שלפני חודש אף אחד לא עמד שם ?
האם אפשר לעבור באור אדום רק בגלל שלפני חודש באותה שעה היה שם אור ירוק?
אין שום אפשרות והיתר לנהוג לפי שיטת "ההקלדה העיוורת". התמרורים אינם המקלדת של תואם PC שבה מיקום הלחצנים לא השתנה מאז הופעת ה – PC הראשון ב – 1980 אשר די תואם למפת המדפסות הכדוריות של IBM
אותן פגשת אולי בעבודתך כמזכירה
בכירה בחברת החשמל.
כמו כן שגויה ומרגיזה קריאת האזהרה שלך : "אם אתם נוהגים במקום- ראו הזהרתם!" . את כל כך משוכנעת בצדקתך ובאשמת כל העולם שאת מזהירה לשאול: אם התמרור משתנה בוודאי שהשוטרים יחליפו מקומות.
הייתי מצפה ממך לאזהרה שונה, כדלקמן:
"רבותי הנהגים, אנה למדו ממני ועצרו בכל תמרור עצור ללא תלות בשעה, מקום ודברים אחרים - עצירה מוחלטת, ותנו זכות קדימה לרכב החוצה את הצומת! כמו כן אל תעשו פניות פרסה במקומות אסורים, חצו רק באור ירוק, אל תעקפו בפס לבן, אל תסעו על השוליים והקפידו לא לעבור את המהירות המותרת, תחגרו גם מאחור ואל תדברו ללא דיבורית "
אם יעברו 30 שנה ללא פניית שוטר אליכם – כמו שקרה לעמנואל בנאבידור - אל תעלבו ואל תצטערו ששלמתם אגרה וטסט לשוא.

כל מי שיעשה כך, יוכל לבוא בטענות למה לא עושים מספיק למניעת הקטל בכבישים "שם למעלה", ללא נזיפה (שתי סטירות?) מקולונל זיו לוי. (ראו 1467, 1473)

נ.ב.
לגבי מחשבות "הפילוסופיה המעשית":

אינני מסכים איתך שאנגליה, צרפת והולנד הן מדינות נארות ולא הייתי ממליץ לאף אחד להיתקל למשל בשוטר אנגלי המחפש מחבלים בתחנת רכבת הומה אדם ומחסל את האיש הלא נכון.
יתרה מזו, כאשר משטרת ישראל רושמת דו"חות תנועה – כבמקרה שלך – אני דווקא מרגיש שהיא איתי ולא נגדי. הבעיה שזו טיפה בים יחסית לכמות העבירות.

עמנואל בנאבידור

 

 

הערה מדב אהרונוב

 

שלום עמנואל

אני מוכן להסכים לחלק גדול מדבריך
אבל יש משהו בתחושה שלפעמים המשטרה
פועלת בדרך הקלה.

למשל אני אישית מאוד נלחץ לפעמים מקרבה יתירה של מכונית שצמודה למכוניתי מאחור במרחק זעיר ביותר
בדרך כלל נהוגה בידי פרחח שרק קיבל זה עתה
רשיון נהיגה וכבר הוא מלך הכביש
.
איפה המשטרה??

רק מהירות??

צמידות כזאת מעבירה בי צמרמורת
הייתי מצפה שהמשטרה תאכוף גם אי היצמדות מסוכנת שכזאת

כנראה זה הרבה יותר קשה מאשר לעמוד בצד
ולמדוד מהירות ברדאר
גם אם זה יותר קשה ומאתגר-חייבים לאכוף גם חוקים כאלו בנוסף לעבירות מהירות

דוביק

 

הערה מאלי גבר

 

יש חוקים ותקנות הקלים באכיפה וכמובן שיש קשים ביותר .
כמי שלמעלה משני עשורים הדריך והרצה בנושאי בטיחות בתעבורה , הן לנהגים עבריינים שצברו נקודות והן לנהגים חדשים שחויבו בהשתלמות והן בקורסים למקצוענים בנושא , נראה לי שהדרך הקרקעית (מלכודות , מצלמות וכו) לא משיגה הרבה ותופסת רק נקודתית את ה"שלימזלים".
פתרון הרבה יותר רציני הוא מעקב אוירי ע"י מסוק לכל סוגי העבירות (מהירות , עקיפה , אי ציות לתמרורים ורמזורים , עקיפה מסוכנת ו\או על פני פס לבן ואי שמירת מרחק) ומסירת הפרטים לניידת בכביש שיכולה להיות גם רכב מוסווה ובעידן המחשבים ניתן להעביר סרט וידאו של העבירה , רכב זה יעצור את העבריין ומיד ישבית את רכבו לתקופה שתקבע בתקנות והמשפט ייערך מיידית או בפרק זמן קצר זה עשוי לצמצם את העבירות ונזקיהן .
אי השבתה מיידית של הרכב גורמת לכך שהעבריין "מצפצף" וממשיך מיד בנסיעה ובביצוע עבירות נוספות .
אני מקווה שמישהו יקח את ההצעה הזאת ויעשה אתה משהו .
בברכה , אלי גבר

 

 

הערה מאריה שחר

 

למר אבידור היקר.
כאחד שבא מתוך מערכת האכיפה במשך 28 שנה ומכיר את הדרך בה חושב השוטר, עלי לומר לך בריש גלי שעל השוטר לשמור על החוק וגם לעזור לאזרח .
ובזה לדאבוני המערכת כשלה .
ואני יכול להביא לך דוגמאות למכביר.
נכון, על האזרח לשמור על החוק ואם לא - הוא יקבל חוקן. אבל מפה ועד ההאשמה שהאזרח תמיד אשם המרחק גדול מאד.
אריה שחר