Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at C:\Inetpub\vhosts\kirya-team.org.il\httpdocs\includes\database.php:2647) in C:\Inetpub\vhosts\kirya-team.org.il\httpdocs\includes\joomla.php on line 2826
קרייתים - האתר של עמותת בני קרית חיים לדורותיהם - 14/10/07 - אני קוסמופוליט-תובנות בקשר לניר ברעם / עמיקם שכטר קרייתים - האתר של עמותת בני קרית חיים לדורותיהם - 14/10/07 - אני קוסמופוליט-תובנות בקשר לניר ברעם / עמיקם שכטר
shadow_left
Shadow_R
   
14/10/07 - אני קוסמופוליט-תובנות בקשר לניר ברעם / עמיקם שכטר הדפס
ברצוני להדרש להלן לשני עניינים
 
1.
בהמשך לתגובתו הבוטה של מר גידי בר כלפי, בכניסתו הברוטלית והמתלהמת מס' 1554,
אחטא לעצמי אם לא אדרש פעם נוספת לפיסקה: " אני קוסמופוליטי" המיוחסת לאברך המשי הענוג ניר ברעם, אשר הביאה רוחה וולך בכניסתה מס' 1543 ואשר שמש באמצעותי כזרז לסעור מוחות פרובוקטיבי שאני יזמתי ואשר בעטיו נוגחתי כאמור ע"י גידי בר. 
 
הביטוי הנ"ל עולה כמובן בקנה אחד עם השקפת עולמם, העקומה והמסולפת לטעמי, של חיים וניר ברעם המאופינים כשמאלניים-רדיקליים המוכנים בצעדים פסאודו-מהפכניים לשנות סדרי ממשל וחברה ולמכור בנזיד עדשים את מכורתם ואת זהותם הלאומית ותחתיה להתכסות באיצטלה מפוקפקת של אזרחי העולם הקוסמופוליטי. 
 
בהנתן חו"ח רחמנא ליצלן, ששני דון קישוטים אלה יצליחו בשלב הראשון במשימתם אשר תעלה יפה ותביאם להגשמת חלום העיווים שלהם המופרך מיסודו לההפך לאזרחי העולם, הרי שלאוותם הם ימצאו עצמם חיש קל, כמו שההיסטוריה כבר הוכיחה יותר מפעם אחת, חסרי בית נעים, נדים ותועים על פני הגלובוס הקוסמופוליטי, והנה הם כבר קוסמו-פליטים חסרי מכורה וזהות והם פולטים מפיהם ביאוש (סליחה על הביטוי, אך בשעה זו הילדים כבר נמים את שנתם):
"קוס-אומו- אנו פליטים"
כאשר גופם המיוסר מייחל ומשווע למכורה אשר תתן פדות, רווח והצלה לגופם התשוש והיגע מעול הנדודים ומנגיסות הגויים.
וכל זאת בשעה שהמכורה כבר מצויה בידינו לאחר אלפיים שנות גלות ותקומת עמנו בארצו ההיסטורית ואשר עליה מוכנים חיים וניר לוותר באופן כה קל ונחרץ ואותה למסור על מזבח הקוסמופוליטיות הקטלנית, עד שהלב נחרד ונחמץ לשמע השקפת עולמם הסופנית. 
 
בשם הקוסמופוליטיות הקולוסלית, הם גם מוכנים להפרד מכל נכסי הצאן והברזל של ישראל סבא על תועפות אוצרותיהם הרוחניים, התרבותיים והאתניים ובעבור אותו מולך פיגולים פסול לפרוק מעל צווארם עולה של תורה כמו גם כל סממן יהודי לאומי ותרבותי אחר. 
 
אנו עדים במהלך ההיסטוריה גם זו הקרובה ביותר, כי ניסיונות לקוסמופוליטיות מעולם לא צלחו, אלא נהפוך הוא, אומות ועמים תדיר מנסים לפרוק את עול משעבדיהם ולנכס לעצמם זהות, שפה ומכורה משל עצמם ואפילו במחיר קרבות עקובים מדם ובלבד שתשמר זהותם האתנית לאומית חברתית וגם תהיה להם נחלה משל עצמם. 
 
ולראיה אומר בלשון סגי נהור כי העולם משופע במיליארדי אזרחים קוסמופוליטיים הדוברים את שפת האספרנטו הלא היא השפה הקוסמופוליטית המאחדת, אשר אותה הגה ממוחו הבאמת קודח הרופא היהודי דר' אליעזר זמנהוף, כנראה ברגע של חולשה כלשהי. ידוע כי בעולם יש מתי מעט תמהונים בלבד המשתיכים למסדרים עלומים המנסים לשייר ללא הצלחה שפה חסרת סיכוי זו. 
 
בעבור כל אלה אני קורא להקדים תרופה למכה ולהוקיע את הברעמים בראש חוצות, ולהקיא את פיגולי תורתם.
 
 
2.
מר גידי בר, כבר הסכמנו שניר ברעם ודודו חיים ברעם הם פובליציסטים וסופרים מוכשרים, ולא בזכותי.
אי לכך, מה רבותא בכך שאתה תוקף אותי ב- 1554 וטוען:
• "כושר הביטוי של ניר וכושר הכתיבה עולה עשרות מונים על זה שלך"
• "בחיים ברעם יש בעקב נעלו יותר השכלה, שכל, רהיטות מחשבה וכתיבה מאשר במוחך הקודח" 
 
הרי מעולם לא התיימרתי, ובטח לא באוזניך או בפניך על כי נחנתי בכושר ביטוי או בעושר שפה מיוחדים וכו', אז מדוע מצאת לנכון להתפרץ בבוטות כזו ולנגחני בסוגיה שכלל לא העלתי. 
 
הרי בהנתן ששני ידידיך, שאתה מנסה להגן עליהם כעל בבת עינך, הם אכן פובליציסטים וסופרים מוכשרים, בעלי כושר ביטוי וכושר הכתיבה, השכלה, שכל, ורהיטות מחשבה כפי שאתה מציין.
והרי אין תמה בכך, משום שכל מכמני השפה העברית וטמיון אוצרותיה פרושים לרגליהם והם רוקחים מהם מטעמים כטוב בעיניהם.
ואילו אני, אלפי הדל במנשה ומה אני בסך הכל אם לא בן-אנוש שהוא יציר לשוני וולגרי, הגולש באתר אינטרנט אזוטרי ומעת לעת משרבט מספר מילים ממוחו הקודח.
 
 
ערב טוב לך מיסטר בר-בר 
 
עמיקם שכטר.