Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at C:\Inetpub\vhosts\kirya-team.org.il\httpdocs\includes\database.php:2647) in C:\Inetpub\vhosts\kirya-team.org.il\httpdocs\includes\joomla.php on line 2826
קרייתים - האתר של עמותת בני קרית חיים לדורותיהם - 15/10/07 - האם כולנו קוסמופוליטיים בעקבות רצח המדינה ? תגובה ל- 1568 / עמנואל בנאבידור קרייתים - האתר של עמותת בני קרית חיים לדורותיהם - 15/10/07 - האם כולנו קוסמופוליטיים בעקבות רצח המדינה ? תגובה ל- 1568 / עמנואל בנאבידור
shadow_left
Shadow_R
   
15/10/07 - האם כולנו קוסמופוליטיים בעקבות רצח המדינה ? תגובה ל- 1568 / עמנואל בנאבידור הדפס
האם כולנו קוסמופוליטיים בעקבות רצח המדינה ? – תגובה ל- 1568 
 
 יואב,
אני מבקש לומר לך שאני מאוד מזדהה עם מאמריך הביקורתיים על כל שחיתות שמתגלית ובאותה נשימה להוסיף שבניגוד לטכניקת הכתיבה החדשה המתפתחת ומיושמת באתר- אמירתי הנ"ל אינה עוסקת בריפוד ישבנך.
אני רק מבקש להבין איך זה שגם אתה, למרות הראיה הביקורתית החדה בה נחונות, נופל קורבן לשטיפת המוח בנושא רצח רבין – כפי שמשתמע מדבריך בתגובה 1568 .
אני קורא בין ובתוך השורות שנאה תהומית, לא הגיונית ולדעתי פרי שטיפת מוח, נגד הרוצח. הנושא הזה קיים ומעיק מאז הרצח ולכן אני חושד שמדובר בשטיפת מוח.
נתחיל בתופעה הבלתי מובנת ובלתי אנושית של האבל הממושך של "נוער הנרות". ענין זה היה מוזר בעיני כשקרה ואין זה פרשנות לאחור. אמרתי לעצמי אז : מוזר שילדים אלה מתאבלים על אדם שלא מכירים הרבה יותר מאשר על מות סבם. לרובם לא היה מושג מה היו פועליו של רבין, תפקידיו המרכזיים, דעותיו ובודאי שמעולם לא פגשוהו באופן אישי.
כאשר מת הנשיא יצחק בן צבי הייתי בכיתה ז' לערך. כל בית הספר נשלח הבייתה מוקדם יותר עקב הידיעה על מות הנשיא. איש מהילדים לא הדליק נרות לא התאבל ולא נדבק לאיזה קיר גרפיטי לשבועיים ברציפות .
נמשיך בעובדה שרוב הציבור, ובוודאי רוב השמאל, כאשר עולה נושא יגאל עמיר, נכנסים למצב התלהמות, העיניים בולטות, ופולטים דברי נקמה בלתי פרופורציונליים יחסית לסובלנות המופלגת ושיקול הדעת הקר שיש להם בדיון על רוצחים אחרים, כולל של רחבעם זאבי למשל.
הנקודה המרכזית שמפריעה לי זה הנחלת המושג הפסול "רוצח ראש הממשלה" שלצערי על סף קבלת מעמד חוקי. אסביר את כוונתי: כאשר היה בכותרות עניינם של הנשיא הנתבע על אונס ושל שר המשפטים שתחב את לשונו לפיה של חיילת הדעה המקובלת בציבור ובמיוחד בקרב המשפטנים הייתה, לשמחתי, שאין זה ראוי לחוקק חוק מיוחד למקרה שלהם. כך זה צריך להיות גם לגבי הרוצח עמיר שאינו צריך להישפט לפי חוק מיוחד של רוצח ראש ממשלה. אני מתפלא, יואב, שאינך רואה פסול בכך שאחרי שמהיגינו חוקקו חוקים למכביר כדי למסד את מלאכת עשייתם לביתם בחוק, עתון, טלפון לכל החיים לכל שר, גם אם כיהנו חודש בלבד, וכמובן פנסיה שמנה ומה לא, - ירוממו כעת את דמם הכחול מעל העם ויסדרו לעצמם הטבה של "נקמת ראש הממשלה לאחר מותו" ? דם אלפי הנרצחים שרוצחיהם יצאו לחופשי בגלל אזלת יד השלטונות, חוקים נרפים ועורכי דין ממולחים – זועק מן האדמה.
השמאל כעיקרון בעד דמוקרטיה ושויון בפני החוק והמושג המשפטי/רגשי "רוצח ראש ממשלה" מתאים יותר למונרכיה.
האם אתה באמת מאמין שהמדינה נרצחה, כפי שכתבת ? האם אתה זקוק שניר יחפוס לך פוליס בקוסמוס.? (מכל שאר התבטאויותך ברור לי שלא). אני רוצה לומר לכל אנשי השמאל שמסתובבים עם הראש באדמה וטוענים שהמדינה נרצחה, שהשלום נרצח, שהמדיניות שלהם נגדעה: אי אפשר לדעת בדיוק מה היה קורה "אילו", אפשר רק לשער שרבין היה רחוק מאוד מפינוי כל עזה ולכן ברמה המדינית השמאל הרוויח עד כמה שזה כואב להשתמש במילה "רווח" בנסיבות של רצח, ואילו ברמה האישית – יש הרבה דמעות תנין בין המבכים, שרוב רובם כאמור לא פגשוהו מעולם. 
 
כל ההתנהגות המוזרה והבלתי הגיונית סביב הפרשה מכרסמת במאפיינים התמהוניים של תגובה מס 1490 שמחברה נרדף בדיוק כמו כל מי שאינו קופץ לדום לשמע הקביעה שיש לחוקק חוק שיבטיח כי עונשו של יגאל עמיר לא יוקצב לעולם. למרבה הפליאה אני נגד קציבת עונשו של יגאל עמיר אך מסיבות אחרות: אני נגד קציבת עונש בכלל ושל רוצחים בפרט. השופטים הם שקוצבים את העונש ודי בקציבתם – אין צורך בכל כך הרבה קצבים. 
 
ואסיים במילות השיר של הזמרת האהובה מאוד, לא עלי אבל על רוב גולשי האתר, חוה אלברשטיין: 
 
גם גנרל מת כחייל! 
 
 
עמנואל בנאבידור
 
 
   
   

Fatal error: Internal zval's can't be arrays, objects or resources in Unknown on line 0