Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at C:\Inetpub\vhosts\kirya-team.org.il\httpdocs\includes\database.php:2647) in C:\Inetpub\vhosts\kirya-team.org.il\httpdocs\includes\joomla.php on line 2826
קרייתים - האתר של עמותת בני קרית חיים לדורותיהם - 15/10/07 - "לקעקע לקרקר לנתץ למוטט למוסס לשרש" / גידי בר קרייתים - האתר של עמותת בני קרית חיים לדורותיהם - 15/10/07 - "לקעקע לקרקר לנתץ למוטט למוסס לשרש" / גידי בר
shadow_left
Shadow_R
   
15/10/07 - "לקעקע לקרקר לנתץ למוטט למוסס לשרש" / גידי בר הדפס
תגובה לתגובות 1558 ו-1561 של אדון שכטר.
שלום עמיקם,
בנעורי הרחוקים עסקתי קצת באגרוף והשבתי מנה אפיים לכל תוקף ותוקפן.
כך נהגתי גם מילולית בכתב ובע"פ.
עם השנים התמתנתי וגם זנחתי את הכיוון הפוליטי האקטיביסטי, הניצי של אחדות העבודה והקיבוץ המאוחד. עברתי למרכז המפה הפוליטית, כלומר: יהודי, ישראלי, מתון, חילוני שמוכן לוויתורים טריטוריאלים עבור שלום בר-קיימא. לבקשת העורך התחייבתי לא לפגוע, לא להתלהם ולהגיב בצורה אקדמית נינוחה, ואני מבטיח להשתדל לעמוד בדברי.
אין לי דבר עם משפחת ברעם, אך פשוט חרה לי שאתה כותב על יהודים וישראלים טובים להוקיע ולהקיא.
כשאני מתרעם וקורא אותך לסדר אתה מתנהג כמו תינוק ששוכב על הגב וצורח: דווקא אשבור, דווקא אתנגד. אתה מנסה להיות "אובר-חוכם" ולהוסיף סופרלטיבים: לקעקע לקרקר וכו'....
עמיקם, אנא בטובך קרא פעם נוספת בשקט את תגובתי הראשונה ואת שתי תגובותיך ותשפוט אתה מי מחוצף? מי גס רוח? ומי מתלהם?
לדעתי אתה מתנהג בדיוק כמו הקוזק הנגזל.
אתה טוען שאני משחק לידיך אך ההפך הוא הנכון.
כמעט כל משפט בשתי תגובותיך מרים לי כדור להנחתה.
אפשר למלא ספר בתגובתי, אך כדי לא להלאות את הקוראים אשתדל לקצר.
לדעתי, סיעור המוחות שאתה מעורר הוא אולי פרובוקטיבי כדבריך אך לא פרודוקטיבי ואפילו מסית ומסוכן, אתה מנסה להוקיע ולהקיא ולצלוב אנשים על לא עוול בכפם. אז מי מתלהם? מי נוהג בגסות רוח מחוצפת?
אתה לועג לכישורי ההוראה שלי אך לצערי לא הבנת דבר וחצי דבר ואולי טעות היתה בידי שהסברתי בקיצור מידי.
- מה חטאם של בני משפחת ברעם?
- יכול אדם לחיות בארץ הקשה הזו הנמצאת בצמתים חשובים של המזרח התיכון מקדמת דנא, לחיות בארץ ולחשוב שיש כאן עוד עם באזור ולא רק אנחנו "עם הסגולה" ואין בלתנו "בארץ המובטחת".
כמובן שעדיף היה שנהיה כאן לבד באזור ועם שכנים רצוי שיהיו נורבגים, אך מה לעשות, ערבים יש בסביבה ואיתם אנו רוצים שלום כמובן לא בכל מחיר.
- זוהי בדיוק משנתם של בני משפחת ברעם "יוניות" לא קיצונית ולא "שמאליות" או "שמאלניות", כל זאת ניסיתי להסביר לך ולצערי לא תפסת. כנראה שבי האשמה...
ניסית להוציא קוסמופוליט מהקשרה, אך לידיעתך ניתן להיות קוסמופוליט וגם להשאר לאומי גאה, אתה מנסה להדביק ולקשור את הברעמים למקומות לא להם לתורות "שמאל רדיקליות אבודות" (יפה שלמדת לכתוב רדיקלי בלי א') שמובילות לאבדון" ולבושתך הגעת עד סטאלין!
מה ענין שמיטה להר סיני?
אתה מתהדר בשפה ארכאית, אנאכרוניסטית, בומבסטית, יש לך ודאי השכלה במדעי היהדות אך לידיעתך יש לומר ולכתוב נכסי צאן ברזל ולא נכסי צאן וברזל...
לדעתי אין לך זנב קצהו של מושג ירוק בהבנת משטרים ופוליטיקה עולמית: מה זה ימני? מיהו בורגני? מיהו קפיטליסט?
מצד שני הפרולטריון והפועלים.
אתה נותן לי שיעור חינם, וטוב שכך כי הייתי מבקש את כספי בחזרה.
גם לשיטתך לפי אבן שושן שאתה מצטט בשמחה לאיד - שמאלני הוא "קיצוני חברתי פוליטי, ואין לזה קשר ליוניות פוליטית ופשרות עם ערבים.
זוהי הטעות שרווחת בשיח הציבורי בארץ.
חבל שלא הבנת את הסברי בתגובה הקודמת, נפגעת עד עמקי נשמתך מכך שטענתי שהברעמים נבונים וחכמים ממך וירדת עלי הצורה מתלהמת, גסת רוח וחסרת פרופורציות.
המהלך שלך איננו "לגיטימי לחלוטין" למרות היותך "אדם פרטי" כי מתוך אי הבנה בסיסית אתה קורא לברעמים היוניים שמאל קיצוני שיש להוקיעו ולצלבו.
במילים קשות אלה אתה בעצם מסית ומסוכן, אז מיהו הברברי בינינו?
טוב שאתה מתנצל אגב אורחא על הגייס החמישי אך גם ביטוי זה הוא מסוכן ולא מטפורי. אגב, נסה להסביר לי מיהם עוכרי ישראל שמהווים את תשתיתו של הגיס החמישי בארצנו אשר חו"ח עלולים למוטט את החברה והמדינה?
כל זאת ציטוטים מהסיפא של תגובתך העדינה ולא מתלהמת.
כל הקורא את תגובתך רואה שמוחך לא קודח אלא בוער בטמפ. גבוהות ושפתך משתלחת לכל הכיוונים שאינם דרכך. הגדלת עשות בתגובתך השניה שלכאורה היתה קצת פחות מתלהמת וברוטלית מהראשונה, אך עדיין הרבה יותר גסה מזו שלי וישפוט הקורא.
עמיקם ידידי (אני כותב כך למרות שאינך נמנה ובוודאי גם לא תרצה להימנות על ידידי) אני מבטיח לך חגיגית שכאן אני מניח את עטי בנושא,
I REST MY CASE
לא אענה לך שוב גם אם תלכלך עלי מכאן ועד אילת.
אם תרצה להמשיך להתווכח אתה מוזמן ל"חוף נאות" לקפה "בלנגה" לשולחן "שדה בוקר", לכוס קפה על חשבוני.
בסיכום, למרות כל מה שכתבתי אין לי דבר אישי נגדך.
משנתך סדורה וקיצונית ולא אזיז אותך מדרכך המשיחית.
אך אנא היזהר בהשתלחויותיך בעתיד כי החיים והמות ביד הלשון.
בברכה,
גידי בר